ISLANDIJA : žodžių galia ir kiti magiški dalykai

Dažnai sutikdavau žmones, kurių pasakojamos istorijos atrodė mažiausia stebuklingos. Lygiai tokias pačiais intervalais, kaip ir naujų žmonių sutikimas, galvodavau – kodėl, po galais, man tokios istorijos niekada nenutinka? O iš tiesų jų nutikdavo. Kartais tris kartus per dieną, na, ar bent jau kartą per savaitę, tačiau nutikdavo. Tik mano akys kartais pamiršdavo skaityti, ir tik lengvą žvilgsnį užmetusios, praleisdavo kasdieninius įvykius pro šalį. Tačiau vieną dieną atsipeikėjau ir suvokiau, kad ir aš esu tas žmogus, pas kurį gyvenime daug stebuklingų istorijų. Lygiai taip pat, kaip ir pas Tave, žmogau, kuris skaitai šį įrašą. Taigi po atsipeikėjimo suvokiau esanti įsisukus į atsitiktinumų voratinklį, kuriame iš plonų siūlų, akimirkų, galiausiai susideda vienas gražus ornamentas, gaudantis muses, kitaip tariant – pritraukiantis dar daugiau atsitiktinumų.

“Geriau vieną kartą drūtai parašyt, negu šimtą kartų išsikvėpus papasakot“ , –  kažkada tarė protingi žmonės, todėl tų protingų žmonių patarimu pasinaudojus, į žodžius sudėliosiu ir aš truputį magišką (ar bent jau man taip atrodo) istoriją.

Kai dar praeitais metais, gruodžio mėnesį, po mažumėle ekspromtu įvykusio sprendimo keliavome į Islandiją ir mindėme sostinės, Reykjaviko, gatves, tikrai nemanėm, kad vos vienas ištartas sakinys kiek vėliau pataps esminiu šios kelionės ir mano pasakojamos istorijos lūžiu. Vos atvykus sala paliko be galo teigiamą įspūdį, tad nenuostabu, jog mintyse iš karto ėmė dėliotis idėjos – ką gi čia padarius, kad būtų įmanoma sugrįžti atgal? Tyliai tarpusavy šnabždantis gimė mintys apie  darbo galimybes vasarą, manėm : kaipgi būtų nuostabu tokioje šalyje darbuotis! O tada mano bendrakeleivė ir sako : “Reikia atsidurti reikiamu laiku, reikiamoj vietoj“, visai nesitikint, nei tą reikiamą laiką išgyventi, nei tą reikiamą vietą atrasti.

Islandijos sostinė, Reykjavikas, žiemos metu iš Hallgrímskirkja bažnyčios varpinės.
Islandijos sostinė, Reykjavikas, žiemos metu iš Hallgrímskirkja bažnyčios varpinės.

Toliau tęsėm kelionę pietinėje Islandijos dalyje, žinoma, nepamiršdami ir nuotykių – dėl sniego audros nevažiuojančių autobusų ir netikėtos nakvynės sostinėje; kelionės iki hostelio per tą pačią sniego audrą; sutiktos lietuvių bendruomenės ir Mariaus, pavarde Marozas; kiek vėliau vykusių maudynių lediniame vandenyne. Trumpai tariant, linksmos istorijos linksmai keliavo su linksmais mumis.

Vik, juodojo smėlio paplūdimys ir neprognozuojamas vandenynas, kurio pasėkmė ši emocinga nuotrauka.
Vik, juodojo smėlio paplūdimys ir neprognozuojamas vandenynas, kurio pasėkmė ši emocinga nuotrauka.

Kai paskutinę dieną, viešnagės Islandijoje metu, toliau planavome tęsti kelionę link ledyno ežero, kiekvienas viduje nešiojomės keistą ir nepaaiškinamą pojūtį – truputį gąsdino 5 valandos kelio, slidūs keliai, greitai besibaigianti, vos 5 valandas trunkanti, diena. Tačiau kaip neišnaudosi laiko šalyje, į kurią galbūt nebebus galimybės sugrįžti? Taigi kelionę visgi nutarėme tęsti. Bet mus sustabdė. Vadinkite tai, kaip norit – likimu, ženklu iš dangaus, Dievo apsireiškimu ar bet kokiu kitu žodžių kratiniu. Aš tai vadinu lemtingu atsitiktinumu. O mus sustabdė tvora, į kurią trenkėmės SadCars kompanijos nuomotu automobiliu.

For renting this car - www.sadcars.com
For renting this car – http://www.sadcars.com

Žinoma, viskas baigėsi beveik laimingai – viso labo tik ištuštintomis, nors ir taip studentiško gyvenimo ragaujančiomis, kišenėmis. Tačiau tikrai buvo aišku, gi tai ir buvo tinkamas laikas, tinkama vieta! Namų, į kurių tvorą trenkėmės, savininkai pakvietė užeiti vidun, suvalgyti arbatos, išgerti pyrago (tyčia taip parašiau, tikrinu, ar dar budrūs ir ar dar skaitot. Skaitot? Gerai, nedaug liko). Kol pašonėj mus ramino trys haskių rūšies šunys, netrukome įsišnekėti. Į galvą  ir vėl dingtelėjo mintis apie darbą, o vos tik spėjome mirktelėti, vienas iš savininkų jau dalinosi kontaktais darbovietės, kurioje yra virtuvės šefas. Darbovietė vadinasi Geirland ir būtent čionais sėdėdama dabar rezgu Jums šį įrašą. Argi nekeista, kaip gyvenimas viską sudėlioja, ką?

Sveiki atvykę į viešbutį Geirland
Sveiki atvykę į viešbutį Geirland
Ir trumpam kviečiu susipažinti su žmonėmis, šios mano vasaros dalimi, arba kitaip - international darbo komanda (apie kurią taip pat ketinu įrašą suregzti, tad pasiųskite man prašau teigiamų minčių, kad tai ir įgyvendinčiau)
Ir trumpam kviečiu susipažinti su žmonėmis, šios mano vasaros dalimi, arba kitaip – international darbo komanda (apie kurią taip pat ketinu įrašą suregzti, tad pasiųskite man, prašau, teigiamų minčių, kad galėčiau tai įgyvendinti)

Nors avarijos pasekmės nebuvo itin didelės ir būtume galėję tęsti kelionę, visgi nutarėme keliauti atgal. Toks sprendimas be abejonės pasiteisino, kai grįžę į vietą, kurioje laikinai buvome apsistoję, per radiją išgirdome naujienas, jog visi keliai uždaryti, dėl tuo metu siautusios pūgos. Kelios valandos vėliau, ir jau būtume galėję atsisveikinti su rytojaus skrydžiu ir pigiais lėktuvų bilietais. Minėjau, galite vadinti  tai likimu, ženklu iš dangaus ir nei kiek neapsiriksite. Bet tikriausiai neapsiriksiu ir aš, laikydama šią istoriją truputį magiška.

2014 gruodis ir 2015 liepa
2014 gruodis ir 2015 liepa
Tos pačios vietos - skirtingi patyrimai.
Tos pačios vietos – skirtingi patyrimai

Vakar atvykau į šią vietą dviračiu,  tik jau šį kartą, laimei, be jokių insidentų. Rodos iš naujo išgyvenau šią istoriją, todėl kilo noras ja pasidalinti ir su jumis.

Todėl apibendrinus šią istoriją, tvirtai sakau – mintys, kurias nešiojame galvose – jos virsta tikrove. O sutalpintos į žodžius – šios materializuojasi dar greičiau. Gera sugrįžti į vietas, į kurias net neturėjai vilčių sugrįžti. Gera palyginti, koks buvai tada, vos prieš pusę metų, ir su kokiomis mintimis keliauji dabar, tais pačiais keliais, tačiau visai kitokiomis akimis ir kitokiu požiūriu.

Na o aš šiuo metu gyvenu pažintimi su islandų kultūra ir gyvenimo būdu. Viliuosi šia mūsų užmegzta draugyste pasidalinti ir su Jumis. Todėl tariu čiau makau, ir susitinkam kituose įrašuose!

O visus, turinčius štai tokių magiškų ir atsitiktinumų teoriją pagrindžiančių istorijų, kviečiu su manimi pasidalinti komentaruose (ar bet kokias kitais prieinamais kanalais, kuriuos rasite puslapio apačioje, paspaudę ant + nuorodos!)

Bless – bless