MALTA : Nietzshe, refleksijos ir asmeniniai atradimai

Kai jau 2015 – ieji su visais nuotykiais, pažintimis, vaizdais, tikslais, dainomis, filmais, artėja link galo, natūralu, kad kyla noras ir galvoje sudėlioti viską į vietas, kad 2016 – aisiais, pats sau, mano mielas, netrukdytum eiti. Nežinau, kaip Jūsų gyvenimuose, bet maniškiam tai vyksta būtent taip – aš pati sau esu tas žmogus, pastatantis sieną priešais nosį ir tuomet ilgą laiką į ją baksnojantis. Šio vieno paskutiniųjų metų įrašo pagrindinis motyvas – kelionė į Maltą ir mintys, su kuriomis keliauju per ją.

Didžiąja keliauninke savęs vadinti tikrai negaliu – viso labo tik keletas šiaurės šalių aplankyta, tačiau po buvimo šiose šalyse, siela tarsi įgavo antspaudą, jog būtent ten man miela būti, būtent ten aš galbūt save įsivaizduočiau ateityje. Todėl apie apsilankymą pietuose nekilo jokia mintis.

Tik kai jau skridau lėktuvu Kaunas – Malta, pradėjau mintyse su savimi kalbėtis : „Na bet tu, Laura, ir sugalvoji. Įsimeti save į situacijas, iš kurių tikrai reikia improvizacijos, kad išsisuktum“. Sesija su savo darbais jau lipa ant nosies : priešaky rašto darbai ir kitos užduotys, o aš keliauju ten, kur net nebūčiau pagalvojusi. Tačiau mano spontaniškoji asmenybės pusė netikėtai suveikė ir skrydžio į Maltą bilietai greitai atsidūrė mano el. pašte.

Tiesa, informaciniu nukrypimu, noriu pasidalinti puslapiu, kuris mane ypatingai įkvepia spontaniškiems sprendimams – tai TRAVELFREE  . Šį puslapį atradau dar būdama Islandijoje, kai ir vėl užkibau už keliavimo kabliuko, o mintyse norėjosi pačiai sau paneigti mitą, esą kelionėms reikia daug išlaidų. Ir nors internetas pilnas puikių pavyzdžių, kaip žmonės keliauja vos už keletą eurų, prireikia nemažai laiko, kol tai įrodai ir sau. Prie šio puslaplio dirba kaimynas latvis – Edgars Plešs, kuris beje, ir yra travelfree.info įkūrėjas, o jam talkina 21 – erių metų studenčiokas iš Lietuvos – Mantas Tamulevičius, todėl pigių kelionių pasiūlymai yra daugiau orientuoti Baltijos rinkai. Visiems siūlau užsisakyti prenumeratą el. paštu, tuomet naujausi skrydžių pasiūlymai jus pasieks pirmuosiuos, o taip dar ir didesnė tikimybė, kad norą išvykti iš tiesų realizuosite. Taip pat šį puslapį rekomenduoju merginoms, ieškančioms saugių kelionių alternatyvų, keliaujant vienoms.

Grįžtant prie Maltos, turėjau įvairių pasvarstymų, kodėl atsidūriau būtent čionais. Tai pirmoji kelionė, kuomet pasirinkau itin patogų keliavimo būdą : viešasis transportas, viešbutis ir kiti patogumai, kurie beje buvo puiki proga pasitikrinti, kad dažniausiai patogu = nuobodu, todėl tokio tipo kelionės greičiausiai nebekartočiau. Priėmiau tokį sprendimą visiškai finansiniu atžvilgiu, tačiau norint keliauti, o ne turistatuti, manau sugrįšiu prie jau pažįstamų kelionės planavimo įrankių (couchsurfing, airbnb), kuomet po tranzavimo, miesto tyrinėjimo ir kitų nuotykių, gurkšnoji vynelį, su tave priiėmusiu žmogumi, o tuomet jautiesi neapsakomai laimingas, galėdamas nusiprausti po karštu dušu ir parkristi kur nors ant sofutės. Tokia keliavimo patirtis man yra labiau priimtina ir artimesnė sielai.

Ši kelionė taip pat viena pirmųjų, kuriai „ant pečių“ neužkroviau jokio papildomo tikslo – štai į Norvegiją pusei metų keliavau, norėdama pabėgti nuo tam tikrų mane slėgusių įvykių ir kalnų apsuptyje išvalyti apjuodusias mintis; Islandija tapo mano atsitiktinių teorijų galutiniu tašku, leidusi tęsti jau pradėtą ramybės ieškojimą; na o Malta…. Malta tiesiog IŠTIKO, tačiau net ir jokio aiškaus tikslo neturėdama, padariau keletą svarbių atradimų.

Dabar dažnai internete, o ypatingai socialiniuose tinkluose, esame kviečiami susipažinti su istorijomis, kaip žmonės meta darbus, mokslus ir leidžiasi į Pasaulį. Tai, kad šios istorijos tapo lengvai prieinamos, regimos, girdimos,  socialinių tinklų pagalba, tarsi mums leido suvokti tai, kaip normą, o tada smegeninę perskrodžia mintis, jog ir aš taip bet kada galėčiau padaryti, jei tik norėčiau. Būtų įdomu sužinoti Jūsų istorijas, tačiau asmeniškai aš, suvokiau faktą, kad toks išsilaisvinimo pojūtis iš tiesų yra ilgas kelias per emocinius ir protinius barjerus. Išvykau paskutinės mokslo savaitės metu, su keleta svarbių užduočių, referatų ir dar keleta galvą spaudžiančių dalykų ir tiesiog fiziškai bei emociškai jutau norą kaip įmanoma greičiau prisijungti prie interneto, pranešti dėstytojams apie savo nebuvimą ir kitus formalius dalykus – skamba gal ir juokingai, bet būtent tuomet paraleliai suvedžiau tai su žmonėmis, kurie, kaip ir minėjau – meta mokslus, darbus, ir vaduojasi iš tų visuomenės normų, kuriomis, kaip kerpėmis apaugo. Tokių pamąstymų vedama, viską suvedžiau į galbūt seniai žinomą, tačiau pamirštą tiesą – viskas atrodo neapsakomai lengva, kai esi žiūrovo pozicijoje, tačiau kai veiksmas persikelia į tavo vaidybinę aikštelę – štai tada ir rankos pradeda prakaituoti, ir balsas drebėti, ir pradedi savęs klausti, kokio velnio aš išvis ant tos scenos koriausi.

kk.jpg

Dar vienas atrastų dalykų – tai atsakymas į klausimą, kodėl man patinka keliauti vienai. Supratau esanti ganėtinai drovus žmogus, dažnai bijantis pasakyti ką iš tiesų galvoja, jaučia, kuo gyvena ir kuo tiki. Juk visuomet pas kaimynus žolė žalesnė, tai ir man, neslėpsiu, šio principo vedamos mintys priima tam tikrus, ir tikrai ne visuomet teisingus sprendimus. Juk kiti žymiai protingesni, įdomesni, na ir kokie tik norit, bet žinoma, – esni. Užrašuose radau Nietzshe citatą, su kuria nejučia visai susitapatinau : „Kiekvienai giliai sielai reikia kaukės; dar daugiau – kiekviena gili siela pamažu apauga kauke : nes nuolat klaidingai ir lėkštai interpretuojamas kiekvienas jo štartas žodis, kiekvienas žengtas žingsnis, kiekvienas gyvenimo ženklas“. Nesakau, kad pasiekiau sielos gelmes ir jaučiuosi nesuprata, tiesiog pagalvojau apie visus atvejus, kuomet dėl netinkamų mūsų veiksmų interpretavimo, užsisklendžiame po dar vienu kiautu. Kalbu už visus, nes manau dar nei vienam nuo to pabėgti nepavyko. Toks jausmas, kad dažnai iš kelionių parsivežti drąsos, ramybės ir aiškumo jausmai mūsų kasdieninėje aplinkoje greitai apsipina tomis saugumo kaukėmis, pro kurias daugeliui naujų veiksmų, skatinančių pokytį, tampa sunku prasibrauti. Keliauju, kad įgyčiau tos drąsos, kurią sunku įgyti kasdieninėje aplinkoje – kai nebijai klausti, nebijai išsakyti, nebijai dalintis, nebijai girti, nebijai reaguoti į tai, kas vyksta aplink tave ir tavyje, nebijai savęs tokio, koks iš tikrųjų esi. O kodėl keliaujate Jūs?

adsda.jpg

Na o pabaigai, jaučiu norą trumpai papasakoti ir apie pačią Maltą. Tai sala, kur vairuotojai gąsdina praeinančias merginas mašinų signalais; kur autobusą tenka susitranzuoti, nes šis kitaip nestoja; kur apskritai, eismas gal ne toks, kaip kokiame Tailande, bet kad švelnesnė versija, tai tikrai; Tai sala, kur kartą praėjus gatve ir grįžtant atgal tuo pačiu maršrutu, tavo veidą įsidėmi ir paklausia, ką gero pamatei kitame gale; kur viskas prasideda žodžiu Porto (na bent jau vietovėje, kurioje esu apsistojusi) ir tai sukelia smagių situacijų – pvz. kaip gulėdamas lovoje suvoki, esąs ne tame viešbutyje (kas tarp kitko irgi labai smagi istorija, kuri keliauja į topą smagiausių gyvenimo istorijų). Na o likusią atmosferą sukurti palieku nuotraukoms :

Processed with VSCOcam with k1 preset

St. Paul`s Bay
20151214_111145

St. Paul`s Bay
20151215_121756

Pakeliui į Popeye Village
Processed with VSCOcam with 8 preset

St. Paul`s Bay
20151216_141003

Valetta
20151215_122957

Popeye Village
Processed with VSCOcam with c3 preset

Popeye Village
20151216_152957_HDR

Upper Barrakka Gardens, Valetta
Processed with VSCOcam with 4 preset

Pakeliui į Gozo salą
20151216_125518

Valetta
20151217_133521

Gozo sala
20151216_152607_HDR

Upper Barrakka Gardens, Valetta
20151216_145953

Valetta
20151216_153513_HDR

Upper Barrakka Gardens, Valetta
20151217_133701

Gozo sala
Processed with VSCOcam with 6 preset

Valetta
Processed with VSCOcam with c3 preset

Popeye Village

Ačiū, kad skaitėt / žiūrėjot, linkiu jaudinančių kelionių – tiek pasaulinių, tiek asmeninių!